Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УРЕДУВАЊЕ НА ЗЕЛЕНИТЕ ПОВРШИНИ КАЈ АНТИЧКИ ТЕАТАР
Untitled Document

Во текот на вчерашниот ден и денес екипите на “Паркови и зеленило” при “Ј.П. Охридски Комуналец” покрај тековните активности на уредување и наводнување на парковите и кружните текови, по барање на жителите на стариот дел на градот и комуналната инспекција, како и поради почетокот на “Охридско лето” беа ангажирани со средување на просторот покрај “Античкиот театар”, каде што беше опфатено расчистување на трње и отпад, и косење на зараснатата трева.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1390  пати
Објавено на: 30.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©