Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕКОЈА ВЕЧЕР ЗАБАВА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Со вечерни настапи на градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“ , продолжува предновогодишната програма, што ја организира Локалната самоуправа. Синоќа во времето од 18 до 20 часот со свои специјално подготвени културно- забавни програми  настапија учениците од ОУ „ Живко Чинго“, ОУ „ Христо Узунов“ и ОЕМУЦ  „ Св. Наум Охридски“ .


Вечерва, во редовниот термин од 18 до 20 часот, ќе настапат учениците од  ОСУ „ Св. Климент Охридски“, ОУ „ Кочо Рацин“  и ОУ „ Св. Климент Охридски“ , а утре во петок на 26 декември, ќе може да се проследат програмите на Студиото за класичен и модерен балет „ ВИ ЗА ВИ“ , Кореографскиот центар „ 21“ и Танцовиот клуб „ Соната“ .

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1329  пати
Објавено на: 25.12.14
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©