Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КАНЦЕЛАРИЈА НА ЗДРУЖЕНИЕТО ЗА МАКЕДОНСКО – БУГАРСКО ПРИЈАТЕЛСТВО ВО ОХРИД
Untitled Document

Заменик градоначалникот, Анѓел Јанев и претставници од Советот на град Охрид присуствуваа  на свеченоста што по повод отворањето на канцеларијата   на  Здружението за Македонско – Бугарско пријателство викендов се одржа во  Охрид.

 Отворањето на канцеларијата ќе придонесе во подобрување на билатералните односи помеѓу двете земји, Македонија и Бугарија, а  ќе ги подобри и меѓусебните комуникации.

Канцеларијата на здружението за Македонско – Бугарско пријателство  се наоѓа на улица „Партизанска“, ламела Б,  во центарот на Охрид.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1335  пати
Објавено на: 10.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©