Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА ЗА КАБАСТ ОТПАД У.З. 14 „РАДОЈЦА НОВИЧИЌ“
Untitled Document

Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден 22.10.2016 год.(четврток) ќе организира акција за подигнување на кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) воУ.З.14„Радојца Новичиќ„.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1359  пати
Објавено на: 20.09.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©