Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИСТОРИСКИ ЧАС ВО ЧЕСТ НА ЦАР САМУИЛ
Untitled Document

Со историски час на учениците од основните училишта, утре на 6 октомври, со почеток во 12 часот во Самуиловата тврдина, ќе бидат одбележани 1002 години од смртта на Цар Самуил.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1359  пати
Објавено на: 05.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©