Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕДНОВОГОДИШЕН НАСТАП НА УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ „ХРИСТО УЗУНОВ“
Untitled Document

Во рамки на предновогодишните празнувања кои започнаа на 20 декември на градскиот плоштад Св. Климент Охридски , денеска со културно-уметничка програма настапија учениците од Основното училиште „Христо Узунов“ .Утре,во редовниот термин од 12 до 14 часот настапуваат учениците од средното училиште „Св.Климент Охридски“ , а предновогодишните празнувања завршуваат во петок на 30 декември со настап на учениците од ОУ „Григор Прличев“ .

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1379  пати
Објавено на: 28.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©