Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОМОТИВНА КАМПАЊА ЗА ПРОГРАМАТА „ ЕРАЗМУС ПЛУС“
Untitled Document

Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, утре 3 ноември, вторник, со почеток  во 12 часот, во големата сала на општина Охрид, организира инфо- ден за промоција на програмата „ Еразмус плус“.


Целта на програмата „ Еразмус плус“  е зајакнување на вештините и можностите за вработување, модернизација на образованието, обука и младинска работа, како и обезбедување на можности  за над 4 милиони  Европејци да учат, да стекнат работно искуство и да волонтираат во странство. 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 02.11.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©