Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
РАСЧИСТУВАЊЕ НА ОСТАТОЦИТЕ ОД СНЕЖНИТЕ НАНОСИ
Untitled Document

И денеска екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец„ продолжија со интензивни активности за расчистување на јавните површини по обилните снежни врнежи. Остатоците од снежните наноси рачно се расчистуваат од пешачките зони и  се посипуваат со абразивни средства заради превенција од ниските утрински температури.

Повеќе...

Прочитано:  1392  пати
Објавено на: 15.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©