Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛА БАКРАЧЕСКИ ЌЕ ПОСЕТИ НЕКОЛКУ МЕСНИ ЗАЕДНИЦИ
Untitled Document

Во недела (13.11.2016), градоначалникот Никола Бакрачески, заедно со стручните служби од општина Охрид и директорите на јавните претпријатија ќе остварат средба со неколку месни заедници. Предвидено е средбите да започнат во 11 часот во Љубаништа, понатака во 12 часот Трпејца, 13 часот Пештани, 14 часот Елшани, 15 часот Коњнско и 16 часот Рача.
Средбите се отворени за сите жители од овие населени места и ќе се одвиваат во центарот на месните заедници.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1362  пати
Објавено на: 11.11.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©