Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
РАСЧИСТЕНА ПЛАЖА ГРАШНИЦА И НАС.СВ.СТЕФАН
Untitled Document

Екипите на „Јавна хигиена„ спроведоа акции за санирање на состојбата и расчистување на повеќе локации во градот и околните населени места по силното невреме и обилните врнежи кои го зафатија охридскиот крај изминатиот викенд. Со обилните врнежи големи количини од песок, земја, паднат лист и комунален отпад се натрупаа по коловозите, пешачките патеки и другите јавни површини.

Се расчисти  плажата Грашница и сливното подрачје на река Грашница во Охридското Езеро, како и патеката која води кон Охридското Кале, каде езерските води исфрлија големи количини трска и комунален отпад. 

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1281  пати
Објавено на: 14.10.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©