Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОД ДЕНЕШНИТЕ АКТИВНОСТИ НА “ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ”
Untitled Document

Во градскиот парк и плоштад се врши освежување на зелените површини со замена на оштетените садници и засадување на нови садници од цветниот расад “очиња” како и декоративни грмушки. Со покачување на дневните температури се косат и зелените површини.

(повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1315  пати
Објавено на: 16.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©