Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРВА ТРКА НА ДЕДО МРАЗОВЦИ ВО ОХРИД
Untitled Document

Прва трка на Дедо мразовци во Охрид, вредни награди за најмладите - пријавете се !!

Помлади и постари, големи и мали, оние кои имаат желба за забава, вистинско празнично расположение и одело од Дедо мраз.

Сите кои се пронаоѓаат во овој опис веднаш да се пријават на првата трка на Дедо мразовци која ќе се одржи во Охрид во петок, 29-ти декември во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“.

На патеката од пред хотелот City Palace до плоштадот ќе се трча од 18:00 часот, а предвидена е и посебна забавна и музичка програма. За најдобрите имаме вредни награди - таблети, мобилни телефони, вечера за двајца и многу други.

Пријавување на телефонот 075/45 32 94 или на маил адресата> od20do20oh@gmail.com  

Прочитано:  1379  пати
Објавено на: 25.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©