Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕН НА ИДЕИ
Untitled Document

Локалната самоуправа,  на 12 јуни  2015 година ( петок) на градскиот плоштад „ Свети Климент Охридски“ , во времето од 10 до 18 часот организира ДЕН НА ИДЕИ.Овој настан е дел од програмата на градоначалникот Никола Бакрачески, а целта  е да се оствари  поблиска соработка со граѓаните.
Граѓаните  ќе имаат можност да ги презентираат своите идеи за  подобра сегашност и иднина  на Охрид пред  претставниците  на секторите и одделенијата на администрацијата на Локалната самоуправа.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1329  пати
Објавено на: 10.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©