Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ САНИРА ПОТПОРЕН ЅИД ВО КАНЕО
Untitled Document

Јавното претпријатие „Градски гробишта“ започна со санација на оштетениот потпорен ѕид од патеката која од  населбата „Канео“ води кон истоимената плажа. Ѕидот целосно ќе биде саниран до крајот на оваа работна недела.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1348  пати
Објавено на: 09.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©