Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ХОРТИКУЛТУРНО СЕ УРЕДУВАШЕ ВЛЕЗОТ НА ГРАДОТ
Untitled Document

Денес екипите на “Ј.П. Охридски Комуналец” хортикултурно го уредуваа просторот на влезот на градот, кај бензинската “Лукоил”, каде што беа посадени зимзелени и декоративни садници.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1357  пати
Објавено на: 08.07.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©