Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ПАДНАТИТЕ БОРЦИ ВО ПЛАЌЕ
Untitled Document

Делегација на општина Охрид составена од советниците, Јадранка Василеска Здравеска, Климе Шешоски и Љупчо Настоски, положија свежо цвеќе пред споменикот на паднатите борци во востанието на Рашанец 1903 и НОБ на Македонија во с. Плаќе.

Во рамки на илинденските празнувања, во ова село, се организира и богата културно уметничка програма по повод Патронатот на црквата „Св. Илија“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1364  пати
Објавено на: 03.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©