Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА НА ЕВРОПАРЛАМЕНТАРКАТА ПЕТИР СО ОХРИДСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ РАБОТНИЦИ
Untitled Document

Во рамки на посетата на Република Македонија, Маријана Петир, пратеник од Европскиот Парламент, утре (04.11.2016) во 17 часот во хотел „Милениум Палас“ ќе има  средба со претставници на туристичко-угостителскиот сектор на која ќе се дискутира за можностите за развој на туризмот и размена на искуства во сферата на туризмот. Во рамки на средбата во 16 часот и 45 минути  предвидена е изјава за медиумите.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1386  пати
Објавено на: 03.11.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©