Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАВРШИ ГОДИНАШНИОТ 11 МЕЃУНАРОДЕН ХОРСКИ ФЕСТИВАЛ
Untitled Document

Со доделување на наградите се спушти завесата на годинашниот  Охридски хорски фестивал. На церемонијата на доделувањето на признанијата за најдобрите присуствуваше градоначалникот Јован Стојаноски. Повеќе информации на следниот линк:

OhridChoirFestival 2018

Прочитано:  362  пати
Објавено на: 27.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©