Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ ОКОЛУ ПЛАЖИТЕ
Untitled Document

Утре, со почеток во 10 часот од паркингот кај плажата „ НЕМО“ , ќе започне акција за расчистување на јавните површини околу плажите и пешачката патека до  каналот „ Студенчишта“. Расчистувањето на јавните површини ќе се реализира на иницијатива на компанијата „ Костал“, а со поддршка на Општина Охрид и ЈП „ Охридски комуналец“ .

По оваа, ќе следат уште неколку акции за расчистување на останатите делови на крајбрежјето, а целта е да се подигне јавната свест за одржување на  чистотата, пред и за време на годинашнава туристичка сезона. 

Прочитано:  1409  пати
Објавено на: 30.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©