Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА ИЛИНДЕН ВО ПЛАЌЕ И ПРЕНТОВ МОСТ
Untitled Document

Делегација на општина Охрид, составена од советниците Рената Арнаудова и Мишел Силјаноски, положија свежо цвеќе пред спомен обележјето на паднатите борци во востанието на Рашанец и НОБ на Македонија во Плаќе и Прентов мост.  Свежо цвеќе положија и делегација на Сојузот на борци од Охрид.

Во рамки на илинденските празнувања, во Плаќе, се организира и богата културно уметничка програма по повод Патронатот на црквата „Св. Илија“.

Прочитано:  709  пати
Објавено на: 02.08.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©