Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ГРАДИ НОВ ТРОТОАР НА ДЕЛ ОД УЛИЦАТА „ 15-ти КОРПУС
Untitled Document

Јавното претпријатие  „ Градски гробишта“ интензивно работи на изградбата на тротоар на улицата  „ 15-ти Корпус“  на потегот од поранешната фабрика „ Застава“ до бензиската станица на  „ Макпетрол“ .

Новиот тротоар ќе го  го олесни  движењето на пешаците  во насока кон селото Лескоец, како и  движењето на граѓаните кои за време на големите верски празници ги посетуваат градските гробишта.

Овој зафат, согласно предмер-пресметката  ќе чини околу 1.400.000,оо денари.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1328  пати
Објавено на: 11.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©