Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИ ОД ОУ „ ЖИВКО ЧИНГО“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Ученици од четврто и петто одделение од Основното училиште „ Живко Чинго“  од селото Велгошти, денеска , во рамките на нивните наставни програми,  ја посетија општина Охрид. Тие имаа средба со  заменик градоначалникот  Ангел Јанев  и  дел од администрација , при што се инетересираа за работата и надлежностите на локалната самоуправа.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1312  пати
Објавено на: 13.05.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©