Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АМАТЕРСКИ БАСКЕТ ТУРНИР
Untitled Document

 Општина Охрид во духот на спортот ќе го одбележи 8 Декември – денот на патронот на градот  „Свети Климент Охридски“ со организација на „Аматерски БАСКЕТ ТУРНИР“ (3 на 3) на ден  07.12.2017 (четврток).

Турнирот ќе се одржи во спортската сала на О.У. „Григор Прличев“. Заинтересираните своите екипи ќе може да ги пријават во просториите на одделението за спорт најдоцна до 06.12.2017 година, до 15 часот. Екипите треба да бидат составени од 3+1.

 Контакт телефон 046 262 493 лок.198 или 070 334 604.

 

Прочитано:  1414  пати
Објавено на: 01.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©