Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ СРЕДУВААТ ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА
Untitled Document

             Во пресрет на празникот  Задушница, екипи на ЈП “Градски гробишта“ вчера и денеска интензивно работат на средување на градските гробишта . Притоа, екипите “Паркови и зеленило” работат на  чистење, метење и средување на целокупниот простор низ  гробишта, додека пак градежната оператива на претпријатието  работи комплетно на санација на сите настанати штети од временските непогоди во изминатиот период.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1314  пати
Објавено на: 12.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©