Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕА ЧАРШИЈАТА И ПОЛИГОНОТ
Untitled Document

Ј.П.Охридски Комуналец спроведе акција за темелно чистење на чаршијата со миење со шмрк и метење. Акцијата започна во 02.00 часот после полноќ и траеше до 07.00 часот  утрово, а беше опфатен потегот од плоштадот „Крушевска Република„ кај Чинарот до плоштадот кај споменикот  Св.Климент Охридски. Ангажирани беа 3 вработени кои со шмрк извршија темелно миење на гранитните плочки по чаршијата, а потоа 4 метачи го собраа отпадот.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 23.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©