Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОУ „КОЧО РАЦИН“ ГО ОДБЕЛЕЖА СВОЈОТ ПАТРОНАТ
Untitled Document

Со пригодна свеченост, денес, основното училиште „Кочо Рацин“ го одбележа патрониот празник. На свеченоста што се одржа во просториите на подрачното училиште во Лакочереј, присуствуваше и градоначалникот Јован Стојаноски.

Свеченоста беше збогатена со културно уметничка програма, подготвена и изведена од страна на учениците под менторство на нивите учители и наставници.

Прочитано:  1415  пати
Објавено на: 22.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©