Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОТОКОЛАРНА СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО БУГАРСКИОТ АМБАСАДОР
Untitled Document

Бугарскиот амбасадор во нашата земја, Ангел Ангелов, денес беше примен од в.д градоначалникот Константин Георгиески. Георгиески го запозна високиот гостин со актуелностите и активностите на Општина Охрид, во пресрет на летната сезона.

На средбата беа потврдени добрите односи меѓу двете земји и подготвеноста за нивно продлабочувње и унапредување во сите области.

Прочитано:  143  пати
Објавено на: 19.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©