Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВОГОДИШНИ СЛАТКИ ЗА ДЕЧИЊАТА ОД ГРАДИНКАТА „БИЛЈАНА“
Untitled Document

Во пресрет на новогодишните празници учениците од ОУТУ "Ванчо Питошески" – Охрид, од секцијата „Млади готвачи“ ги  покажаа своите вештини, изработија  новогодишни слатки и ги посетија и израдуваа најмалите во најблиската градинка „Билјана“.

Учениците од ОУТУ "Ванчо Питошески" –Охрид им посакаа најубави новогодишни желби и заедно со дечињата испеаа новогодишни песнички.

Прочитано:  1409  пати
Објавено на: 28.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©