Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
115 ГОДИНИ ОД ЗАГИНУВАЊЕТО НА МЕТОДИ ПАТЧЕ
Untitled Document

115 години од  загинувањето на Методи  Патче

07.04.2017 година ( петок )
12.00 часот
Полагање  свежо цвеќе пред спомен – обележјето на Методи Патче
Место :  Спомен – обележје на Методи Патче во Градскиот  парк

19.00 часот
Концерт на ОМУ „Методи Патче“  по повод 115 годишнината од  загинувањето на Методи Патче
Место : OMУ „Методи Патче“- Охрид

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1310  пати
Објавено на: 05.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©