Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ ДЕЛ ОД ХУМАНИТАРНИОТ КОНЦЕРТ НА ОХРИДСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ
Untitled Document

Охридските гимназијалци, во Центарот за култура „Григор Прличев“ одржаа хуманитарен концерт наменет за соучениците чии семејства не се во можност да обезбедат финансиски средства за школските екскурзии.

Ваков настан учениците од ОСУ „Св. Климент Охридски“ организираат осум години по ред. Годинашниот беше насловен како „Филмовизија“. На хуманитарниот концерт учествуваа околу 70 ученици изведувајќи точки со пеење, свирење и играње.

Прочитано:  1389  пати
Објавено на: 27.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©