Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИДСКИТЕ РАКОМЕТАРИ СЕ ДРУЖЕА СО УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ „ХРИСТО УЗУНОВ“
Untitled Document

Ракометарите на охридскиот клуб, денес, беа во посета на ОУ „Христо Узунов“ каде се дружеа со учениците. Нивното присуство побуди голем интерес кај учениците. Тие, пред учениците ги презентираа ракометните вештини, се фотографираа, разговараа и делеа автограми.  Ваквите средби имаат за цел поттикнување на желбата кај најмладите за да се занимаваат со било каков спорт.  

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1334  пати
Објавено на: 15.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©