Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВЕЧЕРВА ТАНЦИ, А УТРЕ ФОЛКЛОР НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

На предновогодишната културно-забавна  програма, што во организација на Локалната самоуправа се одржува на  на градскиот плоштад „ Св. Климент Охридски“ , синоќа од 18 до 20 часот настапија учениците од ОСУ „ Св. Климент Охридски“ , ОУ „ Кочо Рацин“ и ОУ  „ Св. Климент Охридски“ .


Вечерва , на програмата  се настапите  на Студиото за класичен и модерен балет „ ВИ ЗА ВИ“ , Кореографскиот центар „ 21“ и Танцовиот клуб“ „ Соната“ .
Утре, на 27 декември ( сабота ) од 12 до 17 часот на градскиот плоштад  ќе настапат КУД „ Филиграни“ , КУД „ Илинден“ , Распеани ѓерданчиња при КУД „ Ѓердан“, КУД „ Охриѓанка“ и КУД „ Плетенка“ .

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 26.12.14
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©