Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЈЗУ „ОПШТА БОЛНИЦА“ КАКО ДОНАЦИЈА ДОБИ САНИТЕТСКО ВОЗИЛО
Untitled Document

Во присуство на министерот за здраство Венко Филипче и в.д градоначалникот Константин Георгиески, на Општата болница, денеска  и беше предадено санитетско возило, донација од  фирмата „ Руски Транс“ и невладината организација СОС Балкан Медиа. Специјалното санитетско возило, марка „Мерцедес“ е во вредност од 40.000 евра.

Министерот Венко Филипче се заблагодари за донацијата, а  со менаџерскиот тим на Општата болница разговараше за исплатата на долговите, опремата со која располага институцијата и која треба да се набави и за изградбата на нова поликлиника.

Прочитано:  382  пати
Објавено на: 06.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©